Lietuvos plento taurė

Kaip skaičiuojamas naujasis Lietuvos plento taurės reitingas ir kam to reikia?

2018 metais Lietuvos plento taurė kardinaliai atsinaujino – palikome didžiuosius miestus bei atsisakėme kriteriumo formato. Aštuonių etapų rezultatus skaičiavome daugiadienių lenktynių principu, kuomet viena sekundė buvo verta vieno taško, o geriausius rinkome nevertindami blogiausio rezultato.

Dalyviai varžėsi rinkdami taškus į bendrąją įskaitą, kovojo savo amžiaus grupėje, pirmojo diviziono (buvusios A grupės) stipriausi atskirose įskaitose vilkėjo lyderio marškinėlius. Tokia sistema turėjo savo pliusų ir savo minusų.

Ši sistema tiko 2018 ir 2019 metų sezono formatams, bet nuo 2020 siekdami į kalendorių įtraukti daugiadienes lenktynes, taip pat norėdami labiau apjungti visus tris divizionus ir suteikti komandoms, kurių nariai išsibarstę per visus tris divizionus, daugiau ryšio, nuo 2020 bus vedamas bendras visų taurės dalyvių vyrų, moterų ir komandų reitingas.

Divizionai yra skirstomi pagal dalyvių pajėgumą, atitinkamai pelnomi taškai priklausys ne tik dėl užimtos vietos konkrečiose lenktynėse, bet ir nuo diviziono pajėgumo. Už pergalę pirmojo diviziono lenktynėse bus skiriama 100 taškų, atitinkamai už pergalę antrame ir trečiame divizione – 50 ir 25 taškai. Taip pat papildomi taškai bus skiriami atskiruose daugiadienių lenktynių etapuose.

Šis Lietuvos plento taurės reitingas leis įvertinti dalyvių pajėgumą, ne tik atskiruose divizionuose (anksčiau grupėse) bet tarp visų dalyvių. Komandų reitingas taip pat bus vertinamas nepriklausomai kuriame divizione lenktyniauja skirtingų komandų nariai.

Komandų reitingas bus skaičiuojamas tik toms komandoms, kurių bent 4 nariai yra iškovoję po vieną ir daugiau reitingo taškų (nepriklausomai nuo dalyvautų lenktynių skaičiaus, diviziono ar kategorijos). Komandų reitingas skaičiuojamas susumavus 8 (ar mažiau) daugiausią taškų turinčių tos komandos narių taškus.

2019 metų reitingo simuliacija:
Vyrų 2019 reitingas
Moterų 2019 reitingas
Komandų 2019 retingas

Naujienos:

Lietuvos plento taurė 2021 startuos Baisogaloje

admin

Įvedamas dalyvių skirtymas pagal LPT reitingą

admin

Šakiai Grand Prix 2020 – klaipėdiečių triumfas

admin