Lietuvos plento taurė

Nauja taškų skaičiavimo sistema: 1 sekundė = 1 taškas

Kitų metų balandžio 22 dieną Baisogaloje (Radviliškio rajone) startuosianti „Lietuvos plento taurė“ bus kitokia. Pasikeitimai palies beveik visas renginio dalis, o paprastai daugiausia aistrų kelianti yra taškų skaičiavimo sistema.

Kitais metais iki tol buvusias kriteriumo tipo trasas pakeis klasikinių lenktynių ratai, o visus etapus sujungus turėsime aštuonių etapų daugiadienes lenktynes.

Dalyviams nestartavusiems pirmuose etapuose ar jų nebaigusiems pagal daugiadienių lenktynių principus startuoti kituose etapuose nėra leidžiama. Suprasdami, kad daugeliui dalyvių „Lietuvos plento taurė“ labiau yra pramoga, bet norėdami išlaikyti daugiadienių lenktynių principus, įvedame taškų sistemą, kur viena sekundė lygi vienam taškui.

Daugelis iškart paklaus: „O kodėl negalima tiesiog skaičiuoti laiko, kam tie taškai?“ Ir čia atsisukam į  taisyklę, kad prieš tai etape nestartavęs ar jo nebaigęs dalyvis toliau startuoti negali. Norėdami šią taisyklę „apeiti“ įvedame taškus, kurie bus skirti jei dalyvis etapo nebaigs arba jame nestartuos.

Jei iki tol reikėdavo surinkti kuo daugiau taškų, tai nuo 2018 metų jų reikės rinkti kuo mažiau. Taškai bus skiriami už atsilikimą (įvertinus trasos įveikimo laiką ir pridėjus bonus sekundes), pagal formulę: 1 sekundė = 1 taškas.

Visose grupėse (C, B ir A) yra skiriamos bonus sekundės už pirmas tris vietas etape. Už pirmą vietą – 10 sekundžių, už antrą – 6 ir už trečią – 4.

Taip pat A grupėje kiekviename etape bus trys tarpiniai finišai, kuriuose už pirmas tris vietas atitinkamai bus išdalintos 3,2 ir 1 sekundė.

Susumavus etapo įveikimo laiką ir bonus sekundes, trumpiausiai trasoje užtrukusiam dalyviui bus skirta 0 taškų. Visiems kitiems tiek, koks bus atsilikimas sekundėmis.

Visų trijų grupių asmeninė įskaita bus vedama iš septynių geriausių etapų, išmetant vieną blogiausią. Komandinės įskaitos kaip ir A grupės sprinto bei aktyviausio dviratininko įskaitos bus vertinamos skaičiuojant visus aštuonis etapus.

Jei dalyvis netilpo į laiko limitą, nebaigė ar praleido etapą jam A grupėje bus skiriama – 900 taškų (kas yra 15 minučių), B grupėje – 1200 taškų (kas yra 20 minučių). C grupėje šie taškai skaičiuosis pagal formulę: 6600 (t.y. 1 valanda ir 50 minučių paversta taškais) – (minus) etapo nugalėtojo laikas paverstas taškais.

Naujienos:

Šakiai Grand Prix 2020 – klaipėdiečių triumfas

admin

Paskelbti „Šakiai Grand Prix 2020“ prologo starto protokolai

admin

„Šakiai Grand Prix 2020“ lenktynių startai

admin